ZNP rozważa wniosek ws. zawetowania ustawy o systemie oświaty

12.01.2009, 13:04; Aktualizacja: 12.01.2009, 13:14

Związek Nauczycielstwa Polskiego rozważa możliwość zwrócenia się do prezydenta Lecha Kaczyńskiego z wnioskiem o zawetowanie nowelizacji ustawy o systemie oświaty, jeśli będzie ona umożliwiać przekazywanie prowadzenia szkół innym podmiotom niż samorząd terytorialny.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (15)

  • Kamila(2009-01-24 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo ZNP. Róbcie coś wreszcie, bo Hall tak dokopie nauczycielom, że będą mieli dość pracy w coraz gorszych warunkach. Brońcie naszych dzieci. WETO dla kretryńskich pomysłów Hall

    Odpowiedz
  • Oszust i zrajca(2009-01-12 14:08) Zgłoś naruszenie 00

    Broniarz swoje zrobił, Broniarz moze odejść i nie opowiadać bzdur.

    Odpowiedz
  • zy(2009-01-12 20:05) Zgłoś naruszenie 00

    nemo ścierwo - a jaki ty reprezentujesz kolor.
    Zresztą można się domyśleć.

    Odpowiedz
  • xymox(2009-01-13 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    Numerki powyżej - piszecie głupoty. Cały pomysł na rządzenie państwem wg. PO i Tuska to pozbywanie sięa nie rozwiązywanie problemów. Mamy problem ze służbą zdrowia - sprywatyzujmy ją; problem ze szkołami - sprywatyzujmy, problemy z niewydolną administracją architektoniczno-budowlaną znieśmy pozwolenia na budowę itd. Niestety jak się nie ma wizji państwa to się nie powinno rwać do władzy. Na dzień dzisiejszy jedyny pomysł na szkolnictwo w Polsce to pomysł p. Hall która nie ma zielonego pojęcia o publicznych szkołach bo zawsze pracowała w prywatnych (nazywanych eufemistycznie społecznymi). Nie ma żadnej dyskusji, żadnego fermentu, po prostu umysłowa indolencja w tym całym PO. Zaraz dowiemy się że trzeba zmienić konstytucję bo nie da się zagwarantować powszechnego i bezpłatnego dostępu do kształcenia. Brakuje słów jak wypłaszczone mózgi mają tzw. liberałowie i jak łatwo zakrzyczeć zdrowy rozsądek hasłami. Więcej czytać Keynesa i Galbraitha, a mniej Smitha i Friedmana.

    Odpowiedz
  • Kim i czym?(2009-01-13 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    chcecie zawetować tę ustawę, macie fantazję panie Broniarz a po tej zdradzie w sprawie weta ustawy pomostowej uderzyła ci woda sodowa do tej głupiej pacyny. obecnie ZNP jest banda czerwonych sługusów.

    Odpowiedz
  • koko(2009-01-12 20:47) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle nauczyciele mają lęki. A cóż to ma do rzeczy kto będzie prowadził szkołę - samorząd czy inna organizacja ? Żadnego. Będzie jak obecnie będą dobre szkoły i złe szkoły.Przecież niektóre samorządy mają ******** szkoły i nikt larum nie podnosi. Nauczyciele to duże dzieci, boją wszystkiego - chcą sobie totalnie wszystko zabezpieczyć. Najgorsze jest to że dobrych nauczycieli się nie docenia. Cóż nie ma systemu obiektywnie ich oceniającego tj rynkowego gdzie uczeń tj.konsument wskazując daną szkołę dokonuję docelowo wyboru określonej kadry i metod nauczania.Bon oświatowy byłby super rozwiązaniem ( o jakie były krzyki o tym bonie) Nauczycielom po prostu przydała by się konkurencja ale co zrobić ogromną rzeszą marnych nauczycieli - proste zagwarantować im pracę w szkołach samorządowych, samorządom nie zależy kto i jak uczy one prowadzą szkoły bo muszą.

    Odpowiedz
  • nemo(2009-01-12 17:48) Zgłoś naruszenie 00

    Broniarz ty czerwone ścierwo ZAMILCZ!!!

    Odpowiedz
  • abc(2009-01-12 16:28) Zgłoś naruszenie 00

    Oj, pusty narodzie!!!
    Wszystko oddać w ręce niekompetentnych ludzi, wszystko zgnębić, zniszczyć, od razu dać wszystkim świadectwa i dyplomy.
    Po co, w ogóle chodzić do szkoły. Brak słów.

    Odpowiedz
  • typek(2009-01-12 15:44) Zgłoś naruszenie 00

    do 1 - 4 . Czy jesteście za prywatyzacją szkół ???
    Będzie tak, jak miało być ze szpitalami .

    -Część szkół kupi prywatny włąściciel i zmieni np hotel / najczęsciej są to bardzo dobre lokalizacje/.
    - Część przejmią związki wyznaniowe czyt. KK - i zapewnie głównie w tym wszystkim o to chodzi. Kler rozszerzy swoją władzę i możliwości manipulacji , a Państwo straci wpływ na tok nauczania.

    Odpowiedz
  • lol(2009-01-12 13:51) Zgłoś naruszenie 00

    ted wiadomo że nie potrzebuje ale jak ten związek sie zwroci do karła o weto to ten to zawetuje
    no chyba że lewica będzie popierać ten projekt ustawy wtedy weto sie odrzuci

    Odpowiedz
  • wyborca(2009-01-13 21:55) Zgłoś naruszenie 00

    jako obecny koalicjant tego rządu - oczycwiście

    Odpowiedz
  • wyborca(2009-01-13 21:54) Zgłoś naruszenie 00

    Skandal Broniarzu, najpierw będziesz skamlał u p. Prezydenta Veto a potem go sprzedasz np. za miejsce na listę EU -parlamentu tak jak zrobiłeś z pomostówkami. Jako obecny tego rządu musisz siedzić cicho bo jeszcze te świetne kompensaty zabiora i co??? jajco.

    Odpowiedz
  • ted(2009-01-12 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiście nie chodzi mi o prawo do wolności wypowiedzi (w tym przypadku bzdur) ale o praw sprzeciwu wobec inicjatyw rządu, nie związanych z obroną praw pracowniczych?

    Odpowiedz
  • ted(2009-01-12 13:29) Zgłoś naruszenie 00

    Od kiedy to rząd żeby rządzić potrzebuje zgody zwązków zawodowych?
    Gdzie tu jest obrona praw pracowniczych?
    Czy ktoś może wskazać konkretny przepis prawny umożliwiający p. Broniarzowi wypowiadać zdania typu: "Nie wyrażamy zgody na prywatyzację polskiej szkoły"

    Odpowiedz
  • bobo(2009-01-13 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    koko- wg ciebie ,najlepiej od razu, oddać szkoły w ręce KK.
    Czarno to widzę.

    Odpowiedz