Przepisy o minimalnych wynagrodzeniach pracowników medycznych weszły w życie

16.08.2017, 07:18; Aktualizacja: 16.08.2017, 07:24
Fizjoterapeuci i inni pracownicy medyczni ze średnim wykształceniem będą zarabiać minimum 3,2 tys. zł.

Fizjoterapeuci i inni pracownicy medyczni ze średnim wykształceniem będą zarabiać minimum 3,2 tys. zł.źródło: ShutterStock

W środę weszły w życie przepisy regulujące sposób ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych. Wynagrodzenie najmniej zarabiających medyków będzie podwyższane corocznie, a jego docelowa minimalna wysokość będzie osiągnięta do końca 2021 r.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (34)

  • nika556(2017-08-16 09:34) Zgłoś naruszenie 1530

    Czemu inni pracownicy NIE - MEDYCZNI ale z wykształceniem wyższym, często również doktoratem, pracownicy administracyjni, techniczni, pracownicy uczelni o dużej wiedzy są traktowani jak śmiecie w tym kraju. Mowa oczywiście o ludziach wykształconych. Nigdzie w Europie zachodniej tak nie ma żeby ktoś po studiach, specjalizacjach zarabiał tyle ile sprzątaczka lub ekspedientka. Od lekarzy i pielęgniarek mają mieć 40 razy mniej?. To jest normalne???? Kiedy oni wyjdą na ulicę i zbiorą swoje lobby? Czy osoba pracująca na uczelni z doktoratem ale nie będąca rezydentem tuż po studiach no i nie w branży medycznej??he he...jest głupsza od tego rezydenta czy gorsza może? A może jakby Ministrem Zdrowia był nie lekarz lecz ekonomista byłoby inaczej? Nie mam nic przeciwko godnym zarobkom służby medycznej ale dlaczego wciąż upadla się ludzi, którzy całe swoje życie poświęcili nauce? Mają wyjeżdżać i sprzątać?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2017-08-16 11:34) Zgłoś naruszenie 1241

    ...a gdzie przepisy o minimalnych wynagrodzeniach pracowników energetyków ,górników, piekarzy?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Fizjo(2017-08-16 14:20) Zgłoś naruszenie 102

    Szkoda że tylko placówki medyczne, a ośdodki,stowarzyszenia i inne tam też pracują pielegniarki i fizjo, dlaczego mają być gorsi ???

    Odpowiedz
  • Anusia(2017-08-16 14:46) Zgłoś naruszenie 219

    I bardzo dobrze!! Niech dają podwyżkę za tak ciężka i odpowiedzialną codziennie pracę 😉

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • wolf(2017-08-16 15:08) Zgłoś naruszenie 141

    Biedni górnicy zawsze im mało za wszystko dostają A ciągle płaczą

    Odpowiedz
  • Krzysiek(2017-08-16 15:15) Zgłoś naruszenie 164

    Ja bym nie pisał tylko o młodych lekarzach. Równie duża odpowiedzialność spoczywa na diagnostach, farmaceutach, pielęgniarkach, ratownikach i jeszcze wieeeelu innych medycznych zawodach.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • A.(2017-08-16 17:29) Zgłoś naruszenie 173

    A jaka odpowiedzialnosc ma piekarz w porownaniu do pielegniarki, lekarza czy ratownika? Nie porownujmy w ogole...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mag(2017-08-16 18:11) Zgłoś naruszenie 21

    Niech mi ktoś wyjaśni ile będzie zarabiać pielęgniarka z wyższym wykształceniem bez specjalizacji to jest licencjat, magister?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Gos(2017-08-16 19:42) Zgłoś naruszenie 32

    Do Mag - grupa 9 (3200 brutto za 4 lata).Bo w tej ustawie jest haczyk-kwalifik.wymagane na danym stan.pracy.W związku z powyzszym-nawet mgr ze specjalizacja-moze być w w/w grupie najniższej,bo będzie zatrudniony na st.pielegniarki/starszej pielegniarki(a na nich nie wymaga się mgr plus specjalizacji).Takie harce Ministerstwa Zdrowia.Piel.z licencjatem zostaly zupelnie zlekcewazone i pominięte.Tak więc- i mgr i licencjatki będą w większości w gr.9,razem z opiek.medycznymi i innymi pr.medycznymi ze srednim wyksztalceniem(najniższa grupa).No,chyba że ma się w angażu st.specjalisty/asystenta pielegniarstwa(jest b.mało takich sstanowiskWg MZ jest za dużo pielęgniarek, i dlatego nie dostaną wyższych stawek.Namawiam młode idealistki,by omijały pielęgniarstwo szerokim łukiem.Unikniecie wielu chorób,w tym raka piersi(praca nocna-ale tego Wam nikt nie powie),ciezkich zaburzeń rytmu dobowego,narażenia na ciągły stres(wszelkiej maści "R-ki") i czynniki biologiczne,w tym WZW C czy HIV.No i po 30 latach harówki nie otrzymacie z ZUS prognozy emerytury na pozimie 950 zł brutto.Uczcie się na cudzych błędach.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • IP(2017-08-16 22:57) Zgłoś naruszenie 30

    do Lannister.i innych Piszesz o odpowiedzialności ,nie wątpię. Lecz czy masz na pewno wiekszą od kierowcy wożącego ludzi autokarem, autobusem itp przez setki km autostradami? Nam też by sie sprzydała specjalna min płaca. Może to dobrze ,że ją Wam wprowadzili ale czyż nie powinna być ustanawiana dla wielu róznych innych grup zawodowych.?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • mam ten kraj w tyle(2017-08-17 02:10) Zgłoś naruszenie 74

    He, he, to jest esbecka ustawa, wnuki starej gwardii średniego szczebla kończą teraz szkoły lub pokończyły, nie poszły do biznesu bo nawet w rodzinie esbeckiej się nie ufa lub rodzina cieńko przędzie bo lustracja, dekomunizacja itp. nastąpi lub się nie nadają na handele. Od razu na starcie mają 3700 PLN, pózniej wygryzą tych co pracowali przez 40, 30, 20, 10 lat w zawodzie i zacznie się prywatyzacja ze swoimi ludźmi i opanowanie instytucji w taki sam sposób jak sądy. Najbardziej poszkodowani będą starsi pracownicy i młodzi bo znowu nie będą w mafii, mam na myśli Polaków oczywiście tych ktorzy teraz pracują i będą pracować. Ruski znowu robi sobie kokon żeby przetrwać w Polsce

    Odpowiedz
  • xxx(2017-08-17 17:24) Zgłoś naruszenie 16

    A opiekunowie medyczni też dostaną podwyżki?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ala Frycz(2017-09-05 10:58) Zgłoś naruszenie 10

    Lekarze, położne i pielęgniarki, to zawody które nalezą do deficytowych przynajmniej w Wielkopolskie http://praca-wielkopolskie.pl/. Sama pracuję jako pielęgniarka, znam tę branżą i naprawdę pieniądze są śmieszne jak na taką ciężką i odpowiedzialną pracę. Nie wierzę, że od razu będą takie podwyżki, ale przynajmniej coś zmierza ku lepszemu…

    Odpowiedz