Prezes ZUS: Strajk pracowników nie zaszkodzi emerytom

autor: Grzegorz Osiecki25.07.2017, 07:55; Aktualizacja: 25.07.2017, 09:06
Gertruda Uścińska / fot. Wojtek Górski

Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznychźródło: Dziennik Gazeta Prawna

- Przez dwa ostatnie lata fundusz wynagrodzeń w zakładzie wzrósł o 11,9 proc., czyli prawie o tyle, o ile wzrastał przez siedem poprzednich lat, tj. w latach 2009–2015 – o 13,5 proc. - mówi w wywiadzie dla DGP Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (37)

  • emeryt(2017-07-25 09:22) Zgłoś naruszenie 256

    To pozwala zwiększyć pensję średnio o 150 zł na etat.A ja dostałem podwyżki emerytury w 2017r. 2 złote i 65 groszy.DOBRE????

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • emeryt(2017-07-25 09:17) Zgłoś naruszenie 236

    CYT"To pozwala zwiększyć pensję średnio o 150 zł na etat":.A ja dostałem podwyżki emerytury w 2017 r. 2 złote i 65 groszy za 46 lat pracy.DOBRE?????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • YY(2017-07-25 10:48) Zgłoś naruszenie 160

    WIEM ŻE KŁAMIA CHOĆ NIE PRACUJĘ W zus ALE W INNEJ SFERZE BUDŻETOWEJ. u NAS ŚREDNIA TEŻ DUŻA A mY ZARABIAMY O WIELE MNIEJ.

    Odpowiedz
  • XX(2017-07-25 15:38) Zgłoś naruszenie 160

    3080 wynagrodzenia zasadniczego nie mogę uwierzyć w to co czytam 2040 brutto to jest prawda

    Odpowiedz
  • tedkier(2017-07-25 14:13) Zgłoś naruszenie 160

    Podwyżki może są ale bardzo znaczne w centrali, proszę spojrzeć na inspektoraty, ludzie tutaj harują za drobne pieniądze, przez stres, bo się w inspektoratach wprowadza taką atmosferę pracy, że proszę sprawdzić ilu pracowników jest na zwolnieniach psychiatrycznych? Pani prezes niech się pani przejedzie w teren.

    Odpowiedz
  • Bla bla(2017-07-25 16:34) Zgłoś naruszenie 100

    Ton o treść wypowiedzi żałosne..... pani prezes jest oderwana od rzeczywistości albo co gorsze świadomie kłamie: zeszłoroczne podwyzki, o których mowa tylko dla nielicznych, świadczenia socjalne też tak nie wyglądają - najpierw trzeba wydać, żeby później coś odzyskać. Ciekawe czy pani prezes sama zdoła obsłużyć te 300 tys wniosków skoro pracownicy nie są do tego potrzebni.... Każda praca powinna być uczciwie wykonana i uczciwie zapłacona.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wiktoria (2017-07-25 13:51) Zgłoś naruszenie 70

    Co za bełkot. Nie odpowiada na pytania tylko przekaz dnia. Przez osiem ostatnich lat....To jest profesor ?:)) bu ha hah ha

    Odpowiedz
  • trep(2017-07-25 14:49) Zgłoś naruszenie 61

    Ona ma coś z głowa ?

    Odpowiedz
  • dudus (2017-07-25 13:59) Zgłoś naruszenie 67

    Czy ta pożal się Boże funkcjonariuszka rozumie co mówi ? Okrada nas żeby dać swoim niepotrzebnym darmozjadom. Nie ma na to pozwolenia

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • EMERYT(2017-07-25 10:08) Zgłoś naruszenie 618

    Pracownikom ZUS podwyżkę z jakiej racji,a może zrobimy sondę w tej sprawie i zobaczymy co wyjdzie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • nina(2017-07-25 15:34) Zgłoś naruszenie 510

    niech się zwolnią i pójdą do pracy w markecie albo do prywaciarza bo się rozwydrzyli wypłata co miesiąc urlopy dodatkowy relaks opłacany z kasy państwowej bo pracownicy zestresowani kawa ciastko i osiem godzin odfajkowane i do domciu a cała reszta musi zap....po 18 godzin na dobę choć prawna norma to 40 godzin na tydzień

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • enter(2017-07-25 13:43) Zgłoś naruszenie 51

    Pisowska propagandystka. Wzrok wszystko mowi

    Odpowiedz
  • Tomasz (2017-07-25 14:26) Zgłoś naruszenie 50

    Oszukują oszukiwali i oszukiwać będą

    Odpowiedz
  • unionita(2017-07-25 14:03) Zgłoś naruszenie 41

    zly babsztyl pisorski

    Odpowiedz
  • marek(2017-07-26 08:18) Zgłoś naruszenie 32

    Nieroby urzędnicze. Zlikwidować im jeszcze komunistyczne przywileje jak 13 pensja. Ewentualne dodatki powinny być tylko za skuteczność w działaniu np w urzędach pracy za znalezienie stałej pracy minimum 50% bezrobotnych których obsługiwali, lub u nauczycieli tylko gdy jego uczniowie maja lepsze wyniki ogólnopolskich testach niż średnia, z urzędnikami ZUS tez powinno być podobnie Margaret Thatcher zlikwidowała połowę budżetówki i ludzie nawet tego nie odczuli. Wyhodowaliśmy setki tysięcy pijawek urzędniczych

    Odpowiedz
  • emerytka(2017-07-26 10:59) Zgłoś naruszenie 20

    czy nie mozna przeanalizowac zarobkow czlonkow zarzadu i innych osob prominentnych a obnizone ich wynagrodzenie napewno wystarczy dla pracownikow.

    Odpowiedz
  • 56+ i zupełnie nic z ZUS.(2017-07-26 14:59) Zgłoś naruszenie 20

    Strajk pracowników ZUS nie zaszkodzi wczesnym 43 letnim uprzywilejowanym emerytom górnikom i mundurowym , którzy biorą średnio miesięcznie po 4.000,-zł emerytury do łapki. Za to my robić mamy na nich do wieku 65 lat , czyli aż o 22 lata dłużej. Możemy też wcześniej uderzyć w kalendarz - na co liczy ZUS.

    Odpowiedz
  • Aktor (2017-07-25 21:33) Zgłoś naruszenie 11

    Ale czarownica, ble ..

    Odpowiedz
  • gosc(2017-07-29 06:57) Zgłoś naruszenie 10

    co za bzdura ,czemu Pani prezezcnie powie że fundusz socjalny działa na zasadzie dostarczysz fakturę będą pieniążki Ale skąd wzięła kwotę 1500 zł?? ??

    Odpowiedz
  • kkkk(2017-07-26 09:51) Zgłoś naruszenie 10

    cicho nie dyskutować, na 500+ za ********** się i rozmnażanie macie

    Odpowiedz