statystyki

Rząd zaoszczędzi na bezrobotnych

autor: Bartek Godusławski25.07.2017, 07:55; Aktualizacja: 25.07.2017, 08:15
Bezrobocie rejestrowane również z miesiąca na miesiąc bije rekordy spadków.

Bezrobocie rejestrowane również z miesiąca na miesiąc bije rekordy spadków.źródło: ShutterStock

W 2016 r. na walkę z bezrobociem wydano o prawie 900 mln zł mniej, niż planowano. W tym też w kasie zostaną pieniądze, mimo że do aktywizacji zostają najtrudniejsze przypadki osób bez pracy.

Reklama


Rynek pracy jest najjaśniejszym punktem gospodarki od wielu kwartałów. Zgodnie ze statystykami, jakimi posługuje się Eurostat, za bezrobotne uznający osoby niemające pracy, ale gotowe ją podjąć w ciągu dwóch tygodni i aktywnie jej poszukujące w ostatnich czterech tygodniach, bezrobocie wynosi u nas zaledwie 4,8 proc. To daje nam szóstą pozycję w Unii Europejskiej z odsetkiem ludzi bez pracy niemal dwukrotnie niższym od średniej dla strefy euro.

Bezrobocie rejestrowane również z miesiąca na miesiąc bije rekordy spadków. W czerwcu – według resortu pracy – obniżyło się do 7,2 proc., z 7,4 proc. w maju. Chociaż to poprawa mniejsza od oczekiwań ekspertów i najsłabsza zniżka w szóstym miesiącu roku od 2009 r., to i tak jest to poziom nienotowany od ponad ćwierć wieku.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane