Działacze opozycji antykomunistycznej dostaną specjalne świadczenie. Prezydent podpisał ustawę

07.07.2017, 15:10; Aktualizacja: 07.07.2017, 15:28
Andrzej Duda

Andrzej Dudaźródło: ShutterStock

Prezydent podpisał nowelizację ustawy przyznającą 400 zł miesięcznie działaczom opozycji antykomunistycznej i osobom represjonowanym w okresie PRL. Świadczenie ma być przyznawane bezterminowo i bez względu na dochód. Ustawa ma wejść w życie 31 sierpnia.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (26)

  • rys(2017-07-07 16:44) Zgłoś naruszenie 3811

    tworzą nowych kombatantów hahahahah a mówią ze walczyli o lepsza Polskę a wychodzi teraz ze o swoja kasę

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mały(2017-07-07 18:04) Zgłoś naruszenie 3012

    Następna partia zbowidowców do koryta.

    Odpowiedz
  • saw(2017-07-07 18:18) Zgłoś naruszenie 270

    A kiedy w końcu zasłużone emerytury po 40 latach pracy .Dziś są tacy z takim stażem,wypracowanym kapitałem pozostawieni bez żadnych środków do życia.Zupełny śmietnik,ich wypracowany kapitał jawnie rozkradaja niby emeryci po 15/20 latach niby pracy.Dramat,złodziejstwo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jerzy(2017-07-07 19:40) Zgłoś naruszenie 224

    No to teraz masowo rozmnaża się działacze antykomunistyczne.A co z byłymi młodymi ludźmi którzy aktywnie w burdach ulicznych czynnie walczyli z ZOMO i nie należeli do żadnej zorganizowanej grupy.Teraz są na zasiłkach z opieki społecznej.Oni bezpośrednio narażali swoje życie i zdrowie.

    Odpowiedz
  • qwerty(2017-07-07 17:02) Zgłoś naruszenie 219

    Niesiołowski mający 5000zł emerytury i 20000zł w Sejmie też dostanie, bo ma za mało.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • lol(2017-07-08 07:55) Zgłoś naruszenie 193

    A dolary przysłane w latach 80-tych dla "biednej" opozycji w walizkach z Zachodu rozliczone?

    Odpowiedz
  • Zgryźliwy tetryk(2017-07-08 03:05) Zgłoś naruszenie 160

    Dawno dawno temu, w l 30 ubiegłego wieku marszałek Piłsudski, patrząc na "morze" udawanych "piłsudczyków" powiedział: ech, żebym wtedy miał was tylu...teraz też namnoźyło się chętnych do orderów "chlebowych"

    Odpowiedz
  • brawo(2017-07-07 16:53) Zgłoś naruszenie 1230

    To pierwszy rząd, który o tym pomyślał, pozostali tylko ochraniali komuchów.

    Odpowiedz
  • Krycha(2017-07-07 21:40) Zgłoś naruszenie 124

    Kombatanci dodatek ponad 400 zł,dzieci 500 plus zł a opiekunowie osób niepełnosprawnych dorosłych nadal głodowe 520 zł wystarczające na goły chleb bo do chleba już zabraknie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ted(2017-07-08 10:13) Zgłoś naruszenie 113

    Kolesie się obdarowują kosztem podatników!

    Odpowiedz
  • no tak(2017-07-08 07:08) Zgłoś naruszenie 102

    Boże ale mi się prostują środkowe palce moich pięści !

    Odpowiedz
  • pisia zaraza(2017-07-08 23:22) Zgłoś naruszenie 84

    Ci co spali do południa dostaną podwójnie ... za ofiarność i odwagę ... i za brata

    Odpowiedz
  • gość(2017-07-08 08:05) Zgłoś naruszenie 64

    Panie Prezydencie czas pomyśleć i zrekompensować dzieciom "kUŁAKÓW" w Polsce gnębionych przez UB. Tzw . Kułacy prawie wymarli , ale ich dzieci nie miały łatwego życia. Borykały się cały czas z biedą, ich start życiowy był ciężki. Od małego już pomagali i pracowali ( w lecie zbierając jagody) , żeby zarobić i pomóc rodzicom. Biedne dzieci szczególnie na wsi były pozbawione , po ukończeniu szkoły podstawowej nauki w szkołach średnich . Raz z powodu ubóstwa , drugi raz to dzieci komunistów bez problemu mieli zagwarantowane internaty i zdobywały wykształcenie. O tym się nie mówi w cale , a le czas jest rekompensaty do emerytury , renty przyznać dzieciom byłych "Kułaków"

    Odpowiedz
  • ?(2017-07-09 12:19) Zgłoś naruszenie 52

    A to one nie walczyly dla szczytny ideji?

    Odpowiedz
  • Julek B(2017-08-30 21:39) Zgłoś naruszenie 50

    kto to jest ten działacz opozycyjny ????????? bo represjonowany to wiem to ten co siedział w więzieni był bity ,wyrzucony z pracy ,rewidowany ,internowany ,śledziony itd...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • To się Śniadek ...(2017-07-07 15:56) Zgłoś naruszenie 410

    .... nie wysilił, bo oficerowie którzy ich "gnębili" mają emeryturki jeszcze raz takie, po 854 zł na rękę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bolek(2017-08-22 13:08) Zgłoś naruszenie 34

    Wreszcie cos ruszylo-moja polamana reka przez komunistycznych bandytow troche bedzie zadbana.Dzialacze PIS dbajcie o swoje zdrowie i o zdrowie bylych opozycjonistow - to wasza "Opoka"

    Odpowiedz
  • Lewak wyklęty(2017-10-12 19:23) Zgłoś naruszenie 02

    I było co tak ujadać na ZBOWiD?

    Odpowiedz