Niedoszacowana Rodzina 500 plus. Rząd pomylił się w rachunkach dwukrotnie

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki05.07.2017, 07:59; Aktualizacja: 05.07.2017, 08:28
Elżbieta Rafalska; fot. P. Tracz / KPRM

Groźniejsza z punktu widzenia kosztów jest pomyłka dotycząca wypłat na podstawie kryterium dochodowego.źródło: Domena Publiczna

Rząd pomylił się w rachunkach dwukrotnie. Pesymistycznie ocenił liczbę urodzin i zdecydowanie nie docenił wypłat na pierwsze dziecko.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (30)

  • Asia(2017-07-05 09:26) Zgłoś naruszenie 5811

    A ile tych dzieci zostanie w Polsce? ile wyjedzie za lepszym życiem?

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • nana(2017-07-05 11:38) Zgłoś naruszenie 495

    Pomylił sie dwukrotne- to sugeruje, że, na przykład, zamiast 5 mld wyda 10 mld. A może by zamiast takiego wprowadzającwgo w błąd tytułu, napisać "pomylił się w dwóch kwestiach"?

    Odpowiedz
  • brawoPIS(2017-07-05 10:30) Zgłoś naruszenie 4862

    Rodzi się więcej dzieci i nie ma ubóstwa - i to jest sukces

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • thadde(2017-07-05 13:15) Zgłoś naruszenie 3911

    Znajomy zatrudniający pracowników mówi, że niektórzy z nich chcą wypłaty części zarobków "pod stołęm" aby otrzymywać 500+

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • piniusz(2017-07-05 09:52) Zgłoś naruszenie 333

    panowie,no nie da się tego czytać-"Rządowi eksperci przyjęli, że gdyby nie wprowadzać „Rodziny 500 plus”, to zostanie zrealizowany wariant optymistyczny, natomiast wdrożenie go pozwoli na realizację superoptymistyczne"-by niżej napisać o spadku urodzeń w poprzednich latach-,czyli wg.autorów wariant optymistyczny??

    Odpowiedz
  • miro_62(2017-07-05 14:11) Zgłoś naruszenie 3110

    Tytuł artykułu szukający sensacji. Opierając się na danych prognozowanych GUS nigdy nie można mówić o pomyłce a o niedoszacowaniu bo.. A to bo jest stąd że nikomu w tym instytucie nie przyszło do głowy że może powstać program Rodzima +500. Macie bardzo złą wolę umieszczając taki tytył który jest również oceną, zupełnie nieuprawnioną. Bez poważania

    Odpowiedz
  • karolina(2017-07-05 19:14) Zgłoś naruszenie 2910

    Kojarzy mi się ten run na dzieci z hodowlą zwierząt. Rodzice powinni decydować się na dziecko nie dla pieniędzy jak to się teraz dzieje. "Urodzimy , zapłacimy, wykształcimy i zasilimy naszą młodzieżą zakłady pracy za granicą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ?(2017-07-05 08:59) Zgłoś naruszenie 253

    to źle czy dobrze?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • warszawiak(2017-07-05 17:31) Zgłoś naruszenie 227

    Tytuł arytkułu sugeruje co innego niż jest w treści. Od jakiegoś czasu gazetaprawna przestaje byc niestety obiektywna...

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2017-07-06 10:02) Zgłoś naruszenie 191

    ......Obawiam się ,że 500+ rozdano kosztem ludzi spracowanych od 15r zycia, że rozdano kosztem tych co pracowali także dodatkowo w soboty i święta ponad-ustawowo jak to praktykowano za komuny oraz w szkodliwych i nieb warunkach pracy ukradzionych wstecznie Ustawą POmostową . Ci pracownicy zamiast po 40 latach pracy iść na emerytury jak obiecał Piotr Duda mają obecnie wydłużony wiek pracy z 60 na 65 r zycia i zamiennie obiecano Im kompensaty ale jeżeli dożyją! Podstawa prawna:Dz. U. 2008 nr 237 poz. 1656 z póz zmianami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polandia(2017-07-05 22:27) Zgłoś naruszenie 123

    Ludzie do PL nie będą wracać u nas nie ma nowoczesnego przemysłu i technologi. Państwo wydaje śmieszne pieniądze na nauke. Polskie uczelnie są coraz gorsze. Polska nie ma własnego nowoczesnego przemysłu samochodowego, lotniczego, zbrojeniowego, elektroniki itd. Żałosny i śmieszny kraj.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Liczykrupa(2017-07-06 22:04) Zgłoś naruszenie 82

    Oj tam, oj tam. Z opłaty "mocowej" ma być 25 mld, choć z "gospodarstw indywidualnych" tylko 7 mld zł. Pozostałe 18 mld zapłaci przemysł i usługi, a w cenie Suweren. I będzie się kręciło. I o to chodzi ! A ile stołeczków dla dobrej zmiany przybędzie ! I o to chodzi !

    Odpowiedz
  • matka(2017-07-10 12:49) Zgłoś naruszenie 71

    ..a kto by nie chciał dostawać darmowej kasy, jak tego otrzymujący nie będą chwalić, tyle tylko, że emerytowi z tego nie przybędzie w kieszeni, a ceny i koszty idą w górę, poza tym część dzieci pominięto w obdarowaniu, mało wychowawczy program, lenistwo popłaca

    Odpowiedz