Morawiecki: Płace za naszych rządów rosną średnio 4,6-5 proc. rocznie

16.06.2017, 22:51; Aktualizacja: 16.06.2017, 23:05
pieniądze, finanse, oszczędności, kasa

Morawiecki odniósł się do wzrostu płac za poprzednich rządów: "przez osiem lat rządów Platformy i PSL wzrost wynagrodzeń wyniósł średnio rocznie 2,2-2,3 procźródło: ShutterStock

Płace za naszych rządów rosną średnio 4,6-5 proc. rocznie - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki w trakcie piątkowego wystąpienia w Spale. Dodał, że wierzy, iż w Polsce powinien skończyć się czas taniej siły roboczej.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (23)

  • kaja(2017-06-17 06:15) Zgłoś naruszenie 280

    Chyba im płace rosną, bo ja jakoś nie zauważyłam , żeby moja czy kogoś z mojej rodziny czy znajomych płaca wzrosła.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ale Top Managementu......(2017-06-17 09:25) Zgłoś naruszenie 180

    Moi Naczelnicy dostali podwyżki...... Dzięki czemu rośnie średnia płaca w mojej Firmie... co mnie cieszy

    Odpowiedz
  • Kpiarz(2017-06-17 10:02) Zgłoś naruszenie 180

    Panie Ministrze. Bardzo prosimy o pełne informacje. W tej np nie doprecyzował pan komu te zarobki wzrosły. Bo nam akurat nie !!!!!! Jak za dobrych, starych czasów : CIĄGNIK MA TRZY KOŁA DOBRE, HURR....A.!!!!!!!

    Odpowiedz
  • xx(2017-06-17 06:42) Zgłoś naruszenie 180

    A RZECZYWISTA inflacja?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ada(2017-06-17 09:50) Zgłoś naruszenie 180

    jak można tak ludzi oszukiwać i na żywca wciskać ciemnotę

    Odpowiedz
  • ada(2017-06-17 09:48) Zgłoś naruszenie 170

    kłamca

    Odpowiedz
  • MK(2017-06-17 09:12) Zgłoś naruszenie 140

    W moim przypadku płaca spadła o 50%, więc grubo zaniżam tą średnią... :/

    Odpowiedz
  • Bar(2017-06-17 19:08) Zgłoś naruszenie 132

    Nie ma co gadać po próżnicy. Pamiętajcie tylko przy następnych wyborach jak was oszukali!!!

    Odpowiedz
  • kiki(2017-06-17 16:01) Zgłoś naruszenie 120

    Moja pensja maleje z każdym dniem ostatnia podwyżka pensji była w listopadzie 2017 r i jak to się ma do wzrostu pensji w Polsce nic tylko płakać

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xxx(2017-06-17 00:11) Zgłoś naruszenie 120

    No tak, nowy sposób liczenia, nauczycielom wzrosły o 40 PLN. Ile to procent>

    Odpowiedz
  • emeryt(2017-06-17 14:13) Zgłoś naruszenie 110

    A emerytury i renty ?, a 500 plus na pierwsze dziecko?. Szubrawcy polityczni i oszuści!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • T1000(2017-06-17 18:20) Zgłoś naruszenie 100

    Mam zero podwyżki odkąd bankier Morawiecki rządzi kilkoma ministerstwami.

    Odpowiedz
  • Kuba(2017-06-17 13:05) Zgłoś naruszenie 90

    mnie wzrosła płaca 5 lat temu o 70 zł - oświata.

    Odpowiedz
  • Kas(2017-06-18 10:19) Zgłoś naruszenie 70

    Rozliczałem PIT-y kilku osób za 2016r., niestety żadnej osobie płaca nie wzrosła, były chyba 2-a przypadki zmalenia -"Minister" KŁAMIE..

    Odpowiedz
  • prawnik Szczecin(2017-06-17 22:23) Zgłoś naruszenie 50

    Komu rosną temu rosną pensje.przykładowo asystentów sędziów podwyżki omijają od 2009 roku.Panie Premierze,proszę uprzejmie spojrzeć jak wygląda sprawa zarobków w budżetówce,w rym w sądownictwie powszechnym.

    Odpowiedz
  • kam(2017-06-21 00:45) Zgłoś naruszenie 50

    rzadu rosna pensje a nie emerytom niech rzad sie podzieli pensa z emerytem choc po 1000 zl dla biednych em

    Odpowiedz
  • arbeiter(2017-06-17 10:55) Zgłoś naruszenie 215

    Platfusy przez 8 lat nawet nie rewaloryzowali pensji, czyli znaleźli sobie sposób na obniżanie zarobków przy pomocy inflacji. Mam nadzieję, ze ten platfusi koszmar nigdy nie wróci.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz