Rafalska: Proponujemy minimalne wynagrodzenie od 2018 r. na poziomie 2100 zł

19.05.2017, 13:02; Aktualizacja: 19.05.2017, 13:36
Rafalska: Proponujemy minimalne wynagrodzenie od 2018 r. na poziomie 2100 zł

Rafalska: Proponujemy minimalne wynagrodzenie od 2018 r. na poziomie 2100 złźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Adam Stępień Agencja Gazeta

Skierowaliśmy na Komitet Stały Rady Ministrów propozycję, która mówi o wynagrodzeniu minimalnym w 2018 r. na poziomie 2100 zł - powiedziała w piątek PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (18)

  • Kakaowy Misiek(2017-05-20 15:34) Zgłoś naruszenie 21

    A mnie to lotto po dobrej zmianie siedze se za wasze w państwowej agencji za 7 patyczków

    Odpowiedz
  • oskar(2017-05-20 07:14) Zgłoś naruszenie 50

    A sobie ile proponujecie podwyżki od 2018? Hipokryci łaskę robią, że płaca minimalna wzrośnie. Tyle pieniędzy marnują, a ta wasza sprawiedliwość i prawość to śmiech na sali.

    Odpowiedz
  • asia(2017-05-19 23:00) Zgłoś naruszenie 41

    Najniższa krajowa powinna wynosić przynamniej 65% średniej krajowej. Emeryci powinni otrzymywać 50% średniej krajowej. Wtedy można powiedzieć o podwyżce. Aktualnie emeryci nawet nie otrzymują 25% średniej kr. brutto.

    Odpowiedz
  • Tomek(2017-05-19 18:20) Zgłoś naruszenie 91

    co oznacza podwyżki ZUS i o to chodzi tym darmozjadom z Wiejskiej

    Odpowiedz
  • Radosny(2017-05-19 17:12) Zgłoś naruszenie 40

    bedziemy zarabiac, bedziemy wydawac! Gospodarka sie kreci!

    Odpowiedz
  • Emerytka(2017-05-19 15:44) Zgłoś naruszenie 350

    Pani Rafalska, nie szanujecie emerytów, dając im drugi już rok z rzędu głodową rewaloryzację, 5, 3 lub 8 zł. Podziękujemy wam przy następnych wyborach za te rewaloryzacje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 33 latek popoera rządy pis(2017-05-19 15:39) Zgłoś naruszenie 1014

    Polacy na rękę 2000 netto powinni dostać a pracodawcę jak nie stać to niech zamknie firmę i zatrudni się jako pracownik ale skąd weźmie na samochód dom i szpanowanie przed rodziną

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • prześmiewca(2017-05-19 15:06) Zgłoś naruszenie 395

    Minister będzie płacić z własnej kieszeni te 2100?

    Odpowiedz
  • Mało....(2017-05-19 15:03) Zgłoś naruszenie 110

    Porządny wzrost gospodarczy gwarantowało by wyngrodzenie min 1 tys Euro

    Odpowiedz
  • Matka polka50+(2017-05-19 14:59) Zgłoś naruszenie 111

    Pani Minister pracodawcy nadal nie przestrzegają tych stawek .W handlu na prowincji czy w małych miejscowościach gdzie nie ma pracy piszą w umowach zleceniu -handlowiec opłacają składki do ZUS za pół etatu na rękę płaca 1400ZL a w sklepie pracuje się nieraz 200 godzin ze wszystkimi sobotami i to bez urlopu platnego.Muszą być kontrolę PIP bo jeśli pracownica nie godzi się na ten układ to nie pracuje i koniec.Prywaciarz zaplaci Swój ZUS ,zapłaci podatek ,zapłaci za światło, za lokal ale zaoszczędzi na PRACOWNIKU bo gdzie się on poskarzy? ?????.na infolinię do PIP!!!!

    Odpowiedz
  • emeryt(2017-05-19 14:25) Zgłoś naruszenie 481

    A emerytom proponujemy po 2-5 zł podwyżki.Dobre???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zawieszona(2017-05-19 13:30) Zgłoś naruszenie 120

    Pani Minister czy może Pani wyjaśnić kobietom urodzonym w 1953 r które mają zawieszone powszechne emerytury chociaż przepracowały często ponad 35 lat i mają wymagany wiek, czy błąd legislacyjny art. 25 ust.1b został naprawiony???? Kobiety53 nie należały ani do ORMO ani do ZOMO ani PZPR ani SB ani OFE ani żadnej innej organizacji byłyśmy wyłącznie w ZUSie i tam odprowadzałyśmy uczciwie składki emerytalne przez kilkadziesiąt lat. Wszyscy prawnicy od lewa do prawa twierdzą że w Polsce ustawa nie może działać wstecz. Dlatego proszę wyjaśnić najsłabszych kobietom53 (mundurowi dostali okres przejściowy 12 lat) czy w Polsce ustawa art. 25 ust.1b wprowadzona 1.01.2013 r bez okresu przejściowego dla kobiet53 może działać wstecz do 2008 r i tak bardzo dyskryminować najsłabszych ze względu na płeć i rok urodzenia ???

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz