Napieralski: wniosek do TK ws. "pomostówek" na ukończeniu

05.01.2009, 14:38; Aktualizacja: 05.01.2009, 14:46

Wniosek klubu Lewicy w sprawie ustawy o emeryturach pomostowych jest na ukończeniu i prawdopodobnie trafi do Trybunału Konstytucyjnego w tym tygodniu - poinformował dziś w Szczecinie przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (49)

  • prawda(2009-03-04 16:57) Zgłoś naruszenie 00

    Całymi dniami i nocami zastanawiam się czy TK zweryfikuje cała ustawę o pomostówkach czy tylko niektóre punkty, bo o prawa KOBIET w POlsce nikt nie walczy na dzień kobiet miły uśmiech, zwiędnięty tulipan i do pracy drogie panie, do pracy bo kogo obchodzi wasz los. SLD nie po za złość babci odrzuciło weto, PO nie dla nich dobry emeryt to martwy emeryt, wiec kogo to obchodzi , że kobiety coraz częściej wybirają sie w zaświaty w wieku 50-58 lat, budzet zyska a reszta sie nie liczy, bo ludzie sa tylko do roboty a nie dla emerytury, przykre ale tak jest.człowiek jest narzedziem pracy a nie odpoczynku

    Odpowiedz
  • Danuta(2009-01-05 19:20) Zgłoś naruszenie 00

    Chlebowski nie zasługuje na szacunek,Tego człowieka to nie da się oglądnąć i posłuchać.ON sobą nic nie reprezentuje Co z niego za polityk!!!

    Odpowiedz
  • tk trybunal komuszy(2009-01-05 18:01) Zgłoś naruszenie 00

    Kto jest w TK na czele z Rzeplinskim, to wiadomo i wyrok juz dzisiaj jest wiadomy, jaki orzeknie dyspozycyjna grupa. Wiec niech sie nie sila na pozory, bo obecnie wiadomo, jak orzeka TK. Juz dali swoj popis dyspozycyjnosci, wiec niech sie nie kompromituja...

    Odpowiedz
  • POKRZYWDZENI(2009-01-05 17:48) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Napieralski a co z kobietami z rocznika 1954 które posiadają staż pracy 35 lat i więcej , i mężczyznami z rocznika 1949 którzy posiadają staż pracy 40 lat i więcej . Często tym osobom brakuje kilka godzin , dni ponieważ urodzili się w dzień 1 stycznia i z tego tytułu dołożono im po 5 lat ku chwale ojczyzny.!!! Natomiast w dalszym umożliwia się przechodzenie na emeryturę po 15 latach służby młodym i zdrowym ludziom. Pierwszym ofiarami reformy emerytalnej zostali osoby z najdłuższym stażem pracy którym uniemożliwia się przechodzenie na emeryturę ponieważ skazani są pracować do śmierci. O tych grupach należy pamiętać jezeli mówimy o sprawiedliwości w tym kraju . Czekam na incjatywę w tym zakresie.!!!

    Odpowiedz
  • anna(2009-01-05 15:36) Zgłoś naruszenie 00

    panie Napieralski, nie będę pracować na młodych emerytów w PKP, odpuść pan sobie

    Odpowiedz
  • Soroko(2009-01-05 15:34) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Napieralski ma zapewne w rodzinie jakiegoś kasjera PKP, że tak za tym chodzi. Jeżeli Napieralski nie ustąpi to SLD kaput. Liczę poparcie na 3%. Nareszcie koniec komuny.

    Odpowiedz
  • niedoszły emeryt(2009-01-05 14:53) Zgłoś naruszenie 00

    ************ my tobie pamiętamy jak głosowaliście w sejmie.Czekamy tylko na wybory i pójdziecie sobie w PIS-du.Taka lewica nie jest nikomu potrzebna.Zapisujcie się już na listy Donalda!!!

    Odpowiedz
  • wbn(2009-01-05 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Napieralski / właściwie powinno być p. Olejniczak - bo on on był za odrzuceniem veta/ - problemem nie jest ,że pewne zawody powinny mieć /lub nie mieć / uznane warunki szczególne po 1998 r. Problem jest ,że zawetowano veto, które było przeciwne aby emerytury wygasły nagle. Każda zmiana powinna byc wprowadzana stopniowo, powinna być rozłozona w czasie. Niedługo cała Lewica poniesie konsekwencje tolerowania w swych szeregach ludzi pokroju Wojtka O. Teraz , panie Napieralski , robicie tylko "dobra minę do złej gry ".

    Odpowiedz
  • nemo(2009-01-05 15:02) Zgłoś naruszenie 00

    SLD i Olejniczak to zapchlone kundle my wam zapamętamy prz wyborach

    Odpowiedz
  • rozczarowana PO i SLD(2009-01-29 19:13) Zgłoś naruszenie 00

    Dziasiaj Urzędy pracy toną w kolejkach młodzi uwierzyli w puste słowa o Irlandii, a starsi upokarzani do pracy ( bo łokcie im służyły do czegoś innego ) z trudem do pracy, może wreszcie pojawi sie sprawiedliwość?

    Odpowiedz
  • ROZGORYCZONA(2009-01-08 16:03) Zgłoś naruszenie 00

    Posiadam 31 lat pracy wszystkie lata składkowe,DWA DNI TENMU SKOŃCZYLAM 55LAT .Koleżanka urdozona 31 grudnia 30 lat pracy w tym 6 lat nieskładkowych i już się cieszy emeryturką.Niestety mi i wielu innym nie pozwolono ,nie jesteśmy równymi obywatelami tego rządu.

    Odpowiedz
  • 60+++(2009-01-05 15:26) Zgłoś naruszenie 00

    A co z pracownikami z 40i wiecej lat pracy?

    Odpowiedz
  • Polka(2009-01-05 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    To przykre ale strasznie zawiedliśmy się na Panu po prostu brak słów a mógł Pan to zmienić i następne wybory mielibyście wygrane SZKODA,ale Pan Olejniczak chyba nawet po waszej przegranej nie musi martwić się o POSADE.

    Odpowiedz
  • wściekła(2009-01-25 17:25) Zgłoś naruszenie 00

    Co Pan Napieralski sam zrobi jak Olejniczak gra wspólnie z PO, aPo to najlepszy emeryt to martwy emeryt, budżet nic nie straci a emeryta składki kogo to obchodzi ???

    Odpowiedz
  • Zniesmaczony Witek(2009-03-06 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    Rocznik 1949, 41 lat stazu.SLD jak mqzna byc tak zaklamanym?Tak niekompletne argumenty w zaskarzanej Ustawie.Brak odniesienia do Konstytucji /nierownosc kobiet i mezczyzn/,niemoznosc skorzystania dla r.1949,z Ust. z 1988/nie mozna skonczyc 60lat do konca 2008r/.Ponadto tak jak w wielu innych krajach Unii,nalezalo lagodnie w latach przechodzic w ten system.Jak moze partia o lewicowych "ideach" pomagac PO w przeforsowaniu takiej Ustawy? Czemu to zaskarzenie tak dlugo trwa i jest ciagle tylko przygotowywane?

    Odpowiedz
  • kasia(2009-04-17 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    Czy w ogóle ktoś skierował wniosek dot. emerytur wcześniejszych do Trybunału Konstytucyjnego bo mam takie wrażenie, że z wnioskami było tylu chętnych a nikt nie złożył

    Odpowiedz
  • Janek(2009-04-21 11:29) Zgłoś naruszenie 00

    Mamy dzisiaj 21.04.09 i co?Tak wyglada wirygodnosc t.z.elit poltycznych.Kogo w tej chwili reprezentuje SLD? Jestescie do gruntu zaklamana grupa ludzi,ktora przyzwoitosc i sprawiedliwosc zna tylko z nazwy.Przyjdzie podziekowanie przy urnach wyborczych.Zajmijcie sie powaznymi problemami, n.p. rosnacym bezrobociem/brak symulacji przy odejsciach na emerytury,a placeniem zasilkow dla bezrobotnych/,korupcjogennymi cenami gazu i.t.d.

    Odpowiedz
  • oczekujacy emeryt z PKP(2009-04-21 16:17) Zgłoś naruszenie 00

    Anno post.6 a ile to się już napracowałaś, bo ja na ciebie i no to abyś mogła do czegoś dojść przez naukę pracowałam już 35 lat

    Odpowiedz
  • Danuta 1954r(2009-04-21 16:19) Zgłoś naruszenie 00

    Zadaje to samo pytanie co Kasia pos.46 cos za cicho o tych wnioskach do Trybunału Konstytucyjnego , czyzby duza chmura bez deszczu?

    Odpowiedz
  • były wyborca(2009-03-29 18:42) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego wątpliwości Lewicy nie budzi fakt, że Kobiety w Polsce musza pracowac wiecznie, bo dla mnie staz pracy mojej żony 35 letni jest juz stażem który wystarczy.Gadacie,że ludzie zyja dłużej tak ale jakie roczniki, bo ja wkoło słysze zmarł ten, tamta wiek, 53, 54, 55.Nas ten stres wykoancza a wy udajecie ,że nie wiecie co sie dzieje, bezrobocie rosnie młodzi dostaja zasiłki dla bezrobotnych z budztu państwa a kobiety z 37 letnim stażem do pracy, powiedzenie pracuj, pracuj a garb Ci sam wyrosnie to 1 pkt programu wyborczego tylko nie wiem której opcji bo się pogubiłem.

    Odpowiedz