500+ i świadczenia rodzinne do poprawki

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki28.03.2017, 07:59; Aktualizacja: 26.05.2017, 09:39
500 PLUS

W resorcie pracy zakończył się przegląd działania całego systemu pomocy dla rodzinźródło: ShutterStock

Koniec wyłudzania pieniędzy na „samotnego” rodzica czy przedstawiania fikcyjnie zaniżonych zarobków tylko po to, żeby dostać wsparcie na pierwsze dziecko.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (17)

  • Inspektor Pracy i inni(2017-03-28 08:29) Zgłoś naruszenie 4910

    Obawiam się ,że 500+ rozdano kosztem ludzi spracowanych od 15r zycia, że rozdano kosztem tych co pracowali także dodatkowo w soboty i święta ponad-ustawowo jak to praktykowano za komuny oraz w szkodliwych i nieb warunkach pracy ukradzionych wstecznie Ustawą POmostową . Ci pracownicy zamiast po 40 latach pracy iść na emerytury jak obiecał Piotr Duda mają obecnie wydłużony wiek pracy z 60 na 65 r zycia i zamiennie obiecano Im kompensaty ale jeżeli dożyją! Podstawa prawna:Dz. U. 2008 nr 237 poz. 1656 z póz zmianami. Szanowna Pani Premier, jest Pani kobietą i czy zgadza się Pani na to aby być może mężczyźni z 40 letnim stażem pracy chodzili po śmietnikach tylko dlatego że nie mają jeszcze 65r życia a kobieta z 25 latami pracy mogła odchodzić na emeryturę w wieku 60 lat patrząc jak ten bidula grzebie na coś do picia? Czy wiek emerytalny kobiety i mężczyzny nie powinien być co najmniej równy.? gdzie tu jest sprawiedliwość? bo prawo już dawno to absurd.! Nie pojmuję tego, no nie ogarniam. Pracuję już 41 lat a ciągle mi się wypomina, że jak przejdę na emeryturę to dużo dostanę więcej niż 1000 zł. Na miłość Boską o co chodzi. To co mam dostać tyle ile dostanie ten co przepracował parę lat a potem się wałkonił. Mam za to przepraszać. Trochę to nie tak , żeby ludzie pracujący zamiast na swoje emerytury musieli dzielić się z 500+ (którzy nic jeszcze nie wnieśli do budżetu tylko się rozmnażają) , na nierobów 1000+ itd. No opamiętajcie się Choć popierałem PIS to jednak nie postawie zadawalającej kropki nad " i " .! Obawiam się ,że 500+ rozdano kosztem ludzi spracowanych od 15r zycia, że rozdano kosztem tych co pracowali także dodatkowo w soboty i święta ponad-ustawowo jak to praktykowano za komuny oraz w szkodliwych i nieb warunkach pracy ukradzionych wstecznie Ustawą POmostową . Ci pracownicy zamiast po 40 latach pracy iść na emerytury jak obiecał Piotr Duda mają obecnie wydłużony wiek pracy z 60 na 65 r zycia i zamiennie obiecano Im kompensaty ale jeżeli dożyją! Podstawa prawna:Dz. U. 2008 nr 237 poz. 1656 z póz zmianami.

    Odpowiedz
  • sdfghj(2017-03-28 08:27) Zgłoś naruszenie 4919

    500+to wielka PISOWSKA OBŁUDA-------dali bo mieli pieniądze PO -------teraz zabierają bo swoich pieniędzy nie mają--------a ja się cieszę że ci którzy na PIS głosowali zostali w chu......a załadowani !!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kinga(2017-03-28 09:10) Zgłoś naruszenie 3911

    Teraz suweren jest zlodziejem oszustem .Dzieci nie sa w tym wszystkim wazne tylko glosy wyborcze .Jeszcze chwila i zabiora wszystko tylko jakos trzeba przetrwac do wyborow bo chca znowu wygrac.PIENIEDZY W kasie nie maja Ideologia doprowadzi nas wszystkich na dno!

    Odpowiedz
  • Skandal(2017-03-28 14:01) Zgłoś naruszenie 371

    A ten, kto się urobi po łokcie, żeby rodzinę utrzymać i jakoś mu się to udaje dostaje strzał w kolano w postaci podatków, bo jakoś trzeba wyborcę PiSu utrzymać. Niedobrze się robi, jak się pomyśli, że za ścianą chleją i dzieci robią, ktokolwiek by im pracę zaproponował, to wróg najgorszy. To całe 500+ zabija w ludziach myślenie o pracy jako podstawowym źródle utrzymania, jako o wartości wnoszonej do społeczeństwa, czy własnej rodziny. Coś takiego jeszcze niedawno nazywano patologią, a teraz to podsycany przez państwo sposób na życie.

    Odpowiedz
  • O taką sprawiedliwość walczyleś?(2017-03-28 08:36) Zgłoś naruszenie 359

    Obawiam się ,że 500+ rozdano kosztem ludzi spracowanych od 15r zycia, że rozdano kosztem tych co pracowali także dodatkowo w soboty i święta ponad-ustawowo jak to praktykowano za komuny oraz w szkodliwych i nieb warunkach pracy ukradzionych wstecznie Ustawą POmostową . Ci pracownicy zamiast po 40 latach pracy iść na emerytury jak obiecał Piotr Duda mają obecnie wydłużony wiek pracy z 60 na 65 r zycia i zamiennie obiecano Im kompensaty ale jeżeli dożyją! Podstawa prawna:Dz. U. 2008 nr 237 poz. 1656 z póz zmianami.Nie pojmuję tego, no nie ogarniam. Pracuję już 41 lat a ciągle mi się wypomina, że jak przejdę na emeryturę to dużo dostanę więcej niż 1000 zł. Na miłość Boską o co chodzi. To co mam dostać tyle ile dostanie ten co przepracował parę lat a potem się wałkonił. Mam za to przepraszać. Trochę to nie tak , żeby ludzie pracujący zamiast na swoje emerytury musieli dzielić się z 500+ (którzy nic jeszcze nie wnieśli do budżetu tylko się rozmnażają) , na nierobów 1000+ itd. No opamiętajcie się

    Odpowiedz
  • mama(2017-03-28 08:58) Zgłoś naruszenie 265

    Mój staż pracy 20 lat, dwoje dzieci i ciągle najniższa krajowa. Zmiana pracy nie wchodziła w grę(małe miasteczko) I te 500+ dla naszej rodziny to jak wygrana w totolotka. Jestem samotną matką i oprócz tego oraz upokarzających alimentów żadnych profitów od państwa nigdy nie miałam. Więc naprawdę prawdziwe samotne matki lekko nie mają. Ludzie takie głupoty wypisują,że matki się z pracy zwalniają i idą do mopsu- mnie mimo,że mamy niskie dochody nawet obiady się nie należały, bo jesteśmy bogaci- posiadamy samochód eeeeeech! Szkoda pisać!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mixx(2017-03-28 15:21) Zgłoś naruszenie 231

    Pani pracuje i jest w związku z partnerem, z którym ma 2 dzieci..Partner pracuje nieformalnie i zarabia ok.5 tys./m Pani pobiera wszystkie należne jej świadczenia, jako samotna matka.

    Odpowiedz
  • Czas najwyższy ...(2017-03-28 14:21) Zgłoś naruszenie 232

    .... zacząć leczyć tę głupotę !

    Odpowiedz
  • obserwator (2017-03-28 18:56) Zgłoś naruszenie 221

    Rozdawnictwo i marnotrawienie pieniędzy ,ale no ba PAŃSTWO POLSKIE na to stać ... Poczekajmy ,aż wyjdzie jakim i czyim kosztem te 500+ pojawiło się i jest nadal ... Ma być więcej dzieci w kraju ? Mam pomysł ...ale go tu nie napiszę bo i tak kilka przykładów można byłoby tu przytoczyć. Szkoda ,że sama P.Rafalska nie może rodzić po 20-30 dzieci miesięcznie no ale cóż haha tak się nie da . Szkoda...

    Odpowiedz
  • A(2017-03-30 10:01) Zgłoś naruszenie 140

    500+ w takiej postaci w ogóle nie powinno być gdyż jest to głupie jak but z lewej nogi. Wzorem krajów rozwiniętych powinien być zasiłek mniejszy ale na każde dziecko. Najwiecej powinno się dostać na pierwsze dziecko , i coraz mniej na kolejne. Oczywiście kwota zasiłku powinna mieć rozsądne proporcje w stosunku do pensji, a nie tak jak w tej ustawie - więcej maja za płodzenie się niż ludzie za pracę. Patologia ma 1500-2000 miesięcznie za nic nie robinie a pracująca przez cały miesiąc osoba też ma tyle- gdzie logika ? Ustawodawcom zabrakło matematyki oraz wyobraźni w tym wszystkim.

    Odpowiedz
  • tomek(2017-04-06 14:46) Zgłoś naruszenie 50

    A ja zapindalam na czarno zarabiam kupe szmalu,i dostajemy wszystkie świadczenia, w tym kraju to tylko jechać na kancie sie opłaca, uczciwie pracować absolutnie nie, zaraz cie oskubią w postaci podatków i nic za darmo nie dadzą

    Odpowiedz
  • Karol(2017-03-30 11:43) Zgłoś naruszenie 40

    No to tak raz sądy i da zawalone pozwani o alimenty

    Odpowiedz
  • Majka(2017-03-28 22:46) Zgłoś naruszenie 222

    500+ powinno być w założeniu ,tylko na te dzieci, które się urodziły od momentu wejścia w życie ustawy. Te pieniądze miały przyczynić się do zwiększenia dzietności , a nie być zapomogą na dzieci , które już mamy. Wtedy nie byłoby mowy o pierwszym, czy drugim dziecku, bo chodziło by, tylko o nowonarodzone dzieci od 2016 r. Koszt tej operacji w pierwszym roku wyniósł by nie więcej niż 2,5 mld i 500+ dostałyby wszystkie matki bez względu na dochód w rodzinie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz