Wychowuję bez 500+. Czy są tacy, którzy nie biorą pieniędzy od państwa?

autor: Konrad Wojciechowski18.02.2017, 08:45; Aktualizacja: 18.02.2017, 09:19
Dziecko, pieniądze

Istota systemu polega na rozdawnictwie, a ludu nie obchodzi, co będzie dalej.źródło: ShutterStock

Kiedy PiS obiecywał w kampanii wyborczej 500 zł na każde dziecko, krytycy tego pomysłu oburzali się, że to niemoralne rozdawnictwo zrujnuje budżet państwa. Dzisiaj kto może, korzysta z tych pieniędzy.

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (56)

  • kula(2017-02-18 12:02) Zgłoś naruszenie 5515

    Patologia bierze kasę i chla, bogacze za te pieniądze jadą na kolejne wczasy, a samotne matki z dochodem 1602 zl przymierają głodem....Ot sprawiedliwośc tej "dobrej zmiany...

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • qwerty(2017-02-18 13:39) Zgłoś naruszenie 542

    500zł nie od państwa, tylko od PODATNIKÓW

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • anonim(2017-02-18 10:18) Zgłoś naruszenie 433

    Nie patrz na państwo, da czy nie da 500, zostajesz rodzicem odpowiedzialnym, masz zapewnic byt rodzinie... albo w ogóle nie decyduj sie na zalozenie rodziny, by potem biadolic, ze nie ma z czego zyc...A najgorsze ze inni dostają - zazdrosc nie ma granic...

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Gość(2017-02-18 11:32) Zgłoś naruszenie 3629

    Tak 500+ biorą na ogół ludzie ze środowiska patologicznego,których nauka skończyła się w podstawówce a co najwyżej zawodówce.To są ludzie o zaniżonych horyzontach myślowych.Ich myślenie sprowadza się do tego aby się nażreć i napić za cudzą kasę.Tak to są nasze wspólne pieniądze ludzi,którzy je wypracowują lub pracowali przez 35-40 lat.Teraz te dzieci dostają 500+ a emeryci,którzy wypracowali dostają waloryzacji 4.99zł netto.To jest jakieś błędne koło,za które zapłacą nasze porządne dzieci,które studiują.Natomiast te z rodzin marginesowych nigdy nie będą studiować i znowu będą chcieć żyć na koszt społeczeństwa jak ich rodzice.Ludzie otrząśnijcie się!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • podwarszawiak(2017-02-18 10:34) Zgłoś naruszenie 3014

    A dlaczego mam nie brać, skoro to jest z moich podatków i innych obciążeń? Skoro dostaję listy z US oskarżające mnie o niepłacenie podatków i nakazujące zapłacić natychmiast to co już zapłaciłem (a potem telefoniczne przeprosiny, że czegoś tam nie uwzględnili), skoro muszę płacić więcej w bankach (korzystam z 2), skoro inflacja zaczyna rosnąć, dlaczego mam sobie tych pieniędzy nie odbierać? Tylko że dla mnie to zwrot zagarniętych przez PiS pieniędzy (z których jeszcze nie skorzystaliśmy), a nie manna z nieba od Boga Jarosława. Pewnie za to się coś kiedyś kupi, ale mam świadomość, że tej władzy najłatwiej jest gospodarować cudzymi pieniędzmi i rozdawać nie ze swojego tylko z cudzego (bo nacjonalizacja przedsiębiorstw, żeby posadzić w nich kolesi w tempie niespotykanym dotąd w Polsce - to właśnie taki przypadek). A za nieefektywność zapłacą obywatele jak nie w podatkach to w OC, opłatach bankowych, lokalnych i innych, których nie unikniemy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gygi(2017-02-18 13:04) Zgłoś naruszenie 2823

    A ja zarabiam miesięcznie ponad 20 000 małżonka jest przesem w dużej spółce zagranicznej i nie wiem ile zarabia bo ma swoje konto ale myślę że więcej niż ja i nie wstydzę się i biorę na 2 dziecko skoro dają bez ograniczeń traktuję to jak znalezione na ulicy nieopodatkowane ostatnio kupiłem sobie za to cygara i palę wieczorem dla relaksu przy kominku

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • bzdety do kwadratu(2017-02-18 09:48) Zgłoś naruszenie 2516

    ja nie biorę .... bo moja starsza córa w tym momencie jak to weszło skończyła miesiąc wcześniej 18lat , a na młodszą 12 lat juz niestety nie dostaniemy bo dochód o 25zł na osobe za duzy . Szkoda że nikt nie pomysli że 18 lat to najczęsciej jeszcze czas szkoły średniej i takiego "dorosłego osobnika" wg państwa osobnika trzeba utrzymywać .... a traktuja go jakby był w 100% samodzielny

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • piniusz(2017-02-18 10:47) Zgłoś naruszenie 2325

    żaden kolejny rząd nie będzie w stanie tego ograniczyć albo znieść"-dlatego tak bardzo nie mogą tego przeboleć,że to PIS wprowadził,dziś daliby i 1000 byle tylko do władzy wrócić

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Obserwatorka(2017-02-18 15:17) Zgłoś naruszenie 212

    My emeryci nie dość ,że sami musimy się utrzymać , to jeszcze musimy utrzymać dzieci niepracujących matek i dzieci matek , które pracują , ale ich średnia na osobę jest 5 x większa od naszej. Dziecko odzyskało godność bo ma piękne zabawki i wyjazd za granicę, a ty emerycie zastanawiasz się czy starczy ci na leki. Zasad otrzymywania 500+ nie można zmienić, ale z emeryturami / gdzie składki były płacone prawie 40 lat/ rząd robi co chce, nawet zmienia prawa nabyte. Kto się upomni o nas . My też chcemy godnie żyć. My już nie mamy siły, zdrowia i czasu na walkę z rządem.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Smok (2017-02-18 09:03) Zgłoś naruszenie 1922

    Dla nas w Galicji zdanie lewackich guru z Warszawki to p... bełkot.

    Odpowiedz
  • Thin_air(2017-02-18 16:39) Zgłoś naruszenie 184

    Panie Kionradzie, gratulacje za świetny artykuł, ktory dla wielu będzie sola w oku... Trudno się nie zgodzić że "Socjalizm korumpuje bardzo. To słodka trucizna, która zabija powol" i że 500+ łapówka, która zapewni rządzącym legiony nowych oddanych wyborców...

    Odpowiedz
  • zzz(2017-02-18 15:05) Zgłoś naruszenie 174

    Ja nie biorę bo mam dochód coś o tam 2 zł przekraczający te 800 zł/os. Lepiej jakby kwota wolna od pdatku była na poziomie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • maja.(2017-02-18 12:58) Zgłoś naruszenie 160

    Nie sztuka urodzić ale wychować do pełno letności to pojęcie nie ma pokrycia a szkoda .

    Odpowiedz
  • Asia (2017-02-18 11:27) Zgłoś naruszenie 1624

    Kaczyński myśli (i tu ma rację), że skoro państwo nie upadło przez dwa dziesięciolecia okradania, kombinacji, nadużywania prawa, powstawania dziwnych fortun, to i teraz ,, dadzą radę". Może faktycznie przyszedł czas, by i prosty Polaczek zalapal się na resztki ze stołu. Dlaczego tylko bogaci mogą doić ten kraj?

    Odpowiedz
  • Relacja....(2017-02-18 10:58) Zgłoś naruszenie 147

    Relacja nakladow na polityke rodzinna w stosunku do nakladow publicznych na zdrowie wynosi 75%, a wiec "w dzieciach" idziemy na ilosc a nie na jakosc pod wzgledem zdrowotnym.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Seso(2017-02-18 16:50) Zgłoś naruszenie 126

    Swietny artykuł i super robota dziennikarska, szkoda że tak mało osób zrozumie przesłanie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kompromis(2017-02-18 09:58) Zgłoś naruszenie 1014

    No i tak p. K. Wojciechowski zarobił swoją wierszówkę w G.P. Błędem jest nie brać należnego 500+ . Pewnie PiS i czarna mafia sponsoruje takie dziennikarstwo. Nie korzystajcie z tego co wam daje państwo ale płaćcie podatki, ZUS, NFZ, chodźcie prywatnie do białej mafii a i płacie za mieszkania. W spółdzielniach niezłe bezprawie się dzieje. Za reprywatyzację będziemy rozliczać tylko Warszawę, takie same przekręty w innych miastach nikogo nie obchodzą. Prawa i sprawiedliwa władza z kastą kapłańską o sobie nie zapomina.

    Odpowiedz
  • Ile wynosza...(2017-02-18 10:00) Zgłoś naruszenie 85

    Ile wynosza naklady na polityke prorodzinna w Polsce? Nieco powyzej 2% PKB tak jak srednio w UE, czy moze juz przekroczylismy 3 % PKB tak jak w Niemczech? A moze policzenie wszystkich rodzajow pomocy jest niemozliwe w Naszym kraju?

    Odpowiedz
  • do: Ile wynosza...(2017-02-18 10:15) Zgłoś naruszenie 67

    "Rafalska: w 2017 r. naklady na polityke rodzinna przekrocza 3,4% PKB... PAP".

    Odpowiedz
  • Piotr(2017-02-19 06:52) Zgłoś naruszenie 59

    KŁAMSTWO!!!!!!!!! Już w czasie kampani wyborczej były znane zasady wypłaty 500+, projekt dokumentu był na stronie Prawa i Sprawiedliwości. Od początku mówiono o kryteriach pomocy.

    Odpowiedz